grillimess ajutine header 1130x300

Eesti Grillimessi - Grillima! veebimessi toimumise aeg ja koht

Avatud 12 kuud ja 24 tundi ööpäevas: www.grillimess.ee, sissepääs tasuta

Riistvara: Grillid, grillitarvikud ja muu varustus

Eesti Grillimessi lehel avaldatud materjalide (tekstid, fotod, videod) avaldamiseks ja avalikuks kasutamiseks võtke meiega lahkesti ühendust info@grillimess.ee 


Igavene (grilli)küsimus: Kuidas targalt valida grilliaparaati?

Õige valiku tegemine on üpris raske ja selleks peaksite kõigepealt panema paika oma nõudmised ja vajadused. Otsustage, kas tulevane aparaat hakkab teenima ainult oma peret või kavatsete hakata külalisi võõrustama või hoopis toitlusteenust pakkuma. Kui grillresti läbimõõt on vähemalt 50 cm, ei peaks te jänni jääma ka suurema seltskonna puhul. Määrav on seegi, kas kavatsete aparaati kasutada vaid koduaias või soovite seda transportida näiteks suvilasse, piknikupaigale või üritusele. Õigesti valitud grilliga saab grillida aastaringselt, kohast ja ruumist sõltumata. Kui teil on küsimusi, siis pöörduge julgelt Eesti Grilliliidu poole info@grilliliit.ee ja aitame üheskoos lõpuni mõelda. Abiks võib olla ka Eesti suuremate toidusündmuse külastamine (Hea Toidu Festival - Grillfest, Eesti Toidumess - Sööma!), kus saate oma silmaga aparaate ja tarvikuid näha ja kohtuda spetsialistidega.


Mõned kriteeriumid grilliaparaadi valiku hõlbustamiseks:

  • Väljasõidule või matkale sobivad eriti hästi ühekordse kasutusega grillkarbid, aga ka kokkupandavad grillid, mida leidub nii söe- kui gaasiküttega.
  • Koduaeda sobivad kõikvõimalikud grilliaparaadid. Üks levinumaid grillitüüpe on kuppelgrill, mille hinnavahemik on 20-2000€. Kuppelgrill võimaldab ka barbecue'ga sarnaneva tehnika kasutamist.
  • Kui valite lahtise grilli, peaks sellel kindlasti olema reguleeritava kõrgusega grillrest, et saaks küpsetada erineva küpsemisajaga toiduaineid.
  • Väga vajalik lisa lahtise grilli puhul on tuulekaitse. See hoiab ära kuuma tuha laialilendamise ning tagab ka tuulise ilmaga kuumuse tõusmise otse üles, küpseva toiduaine suunas.
  • Sangad ja rattad on iga grilli puhul head lisad. Need võimaldavad aparaati ümber paigutada isegi siis, kui aparaat on juba küpsetusvalmis.
  • Maas asetseva aparaadi puhul jälgige, et see oleks piisavalt kõrgete jalgadega. Pidev küürutamine muudab alguses nii toreda tegevuse õige pea kurnavaks.
  • Grillida on võimalik ka lõkkes või kaminas hõõguvate süte kohal või grillipanniga köögis pliidi peal.

Grillimistegevust reguleerivad Eesti Vabariigi seadused: 

Ootame infot riigi Päästeametilt...


Eesti Grilliliit soovitab: Grilliaparaadid (klikka pildil)

Eesti Grilliliit teab, et kõik grillid on head! Oluline on tegevus ise, et see oleks lõbus ja tervislik ning tulemus nauditav! Tänapäeval on grilliaparaatide valik väga lai, alustades lõkkekoha rajamisest (ca 0€) lõpetades supervingete grilliaparaatidega (kuni 5000€), mis naabri kadedusest päris kindlasti lõhki ajavad:). Kui ei tea täpselt kas eelistada söe-, gaasi-, pelleti-, elektrigrilli või hoopis grillipanni või barbecue ahju ja millist mudelit targalt valida, siis kirjutage meile info@grilliliit.ee

grilligrupp.jpg


Eesti Grilliliit soovitab: Grillitarvikud (klikka pildil)

Grillimistarvikute valik on väga lai, alustades lihtsalt moodsatest vidinatest kuni grillimugavust ja -tulemust parandavate tarkade töövahenditeni. Kui ei tea täpselt kas üldse ja kui siis milliseid tarvikuid soetada, siis kirjutage meile info@grilliliit.ee

Grilliliit_soovitab.jpg


Eesti Grilliliit soovitab: Grilliaparaatide ja -tarvikute müüjad 

Grillimaailm: www.grillimaailm.ee
GrilliGuru: www.grilliguru.ee
Lander: www.grillid.ee 
FiBAC: www.fibac.ee 
Disainmet: www.disainmet.ee 
Torm Metall: www.torm.ee 
Decora: www.decora.ee 
Toomas Kaukver: Facebook 
Alexela Energia: www.alexela.ee