Eesti Grillimessi - Grillima! veebimessi toimumise aeg ja koht

Avatud 12 kuud ja 24 tundi ööpäevas: www.grillimess.ee, sissepääs tasuta

Eesti meistrivõistlused lambaliha grillimises 2017


Päev: Laupäev, 29. juuli
Koht: Uulu Lamba Vest (Tahkuranna vald)
Võistluse algus / lõpp: 11.30 / 20.00
Sissepääs ja võistlusel osalemine: Tasuta
Võistlevad: Sõpruskondade, ettevõtete ja organisatsioonide võistkonnad
Osalevate võistkondade arv: kuni 12
Võistkonnaliikmete arv: Ei ole piiratud
Võistlusele registreerimine: saatke e-mail aadressile liit@grilliliit.ee (võistkonna nimi + kapteni nimi + telefon + e-mail)
Detailne lisainfo: võistluse reeglites ja kodulehel allpool. 
2016. aasta võistluse kokkuvõte ja pildigalerii: www.grillimess.ee/grillisündmused

Osalejate nimekiri, võistluse reeglid ja abimaterjalid võistlejatele:

 Võistlusel osalevate võistkondade nimekiri (EGL võistlushooaeg 2017)

Võistluse ajakava

 Võistluse reeglid

  Tuleohutuse nõuded võistkondadele ja korraldajale

 Eesti Grilliliit soovitab lugeda: Võistleja käsiraamat

 Eesti Grilliliit soovitab lugeda: Võistlusribi küpsetamise õpetus 

Uuendused 2017. aasta reeglites:

 • Kaupmehe fantaasiavooru töö on "ühekäiguline" - võistkond esitleb kohtunikele ühte rooga. Jookide serveerimine on lubatud. Võistkonna otsustada on, kas võistlusrooga esitletakse tervikuna kõikidele kohtunikele korraga (näiteks ühel suurel kandikul) või istekohtadega lauas igale kohtunikule eraldi serveerituna. 
 • Kuna Pärnus Grillfestil toimuval 3 (kolmel) suurvõistlusel (Grillium, Grillfest, BBQ) osaleb ka välisvõistkondasid, siis on nendel kolmel võistlusel fooliumi kasutamine küpsetustegevuses lubatud. Kõikidel muudel Eesti Grilliliidu korraldatavatel võistlustel on fooliumi kasutamine grillimistegevusel keelatud (va kala grillimisel, vaata järgmine punkt). 
 • Võistlusroa küpsetamisel grillipinnal (grillimisprotsessi käigus) on keelatud võistlusrooga mähkida ja katta fooliumiga või millegi muu kunstliku, mitte loodusliku vahendiga (pott vms). Uuendus: Kolmel suurvõistlusel Pärnus (Grillium, Grillfest, BBQ), lisaks Eesti meistrivõistlusel kalagrillimises ja muudel võistlustel, kus võistlusroa grillitavaks põhikomponendiks on kala, on fooliumi kasutamine grillitava roa ja tule vahel lubatud, kuid mitte roa sissemähkimiseks ja pealtpoolt katmiseks tule kohal küpsetamise ajal!
 • Võistlusplatsi suurus on 3x6m (see tuleneb enamlevinud pop-up telkide mõõtudest, 3x3m, 3x4,5m ja 3x6m). NB: 3m on platsi laius ja 6m sügavus!
 • Igale võistkonnale antakse võistluskorvis üks pudel Dreamer grilliveini (lihateemalistel võistlustel punane ja kala- ja vegeteemalistel valge vein), mida saab kasutada serveerimisel või toiduvalmistamisel!
 • Igale võistkonnale antsakse Thai Choice kastmete komplekt vabaks ja vabatahtlikuks kasutamiseks, st neid tooteid kasutavad võistkonnad omal äranägemisel kas maitsestamiseks-marineerimiseks või fantaasiavooru töö serveerimisel. Võistkond kasutab maitseaineid omal vabal valikul.
 • Võistluse korraldaja loata on kolmandate ettevõtete (sh võistkonna toetajate) nime, kaubamärkide, toodete ja teenuste võistlusplatsil avalik reklaamimine käsitletav võistkonnapoolse reklaamivahendusena ehk äritegevusena, mille eest esitab võistluse korraldaja võistkonnale arve summas 100€+km ühe kaubamärgi/toote/teenuse eksponeerimise eest. Rohkem infot on võistluse reeglites peatükis 12, võistlusel osalemise eesmärk on kirjeldatud peatükis 11. 
 • Punktide arvestamisel hindamislehtedel on koefitsiendid kasutusel järgmiselt:
  - Välimuse punktid korrutatakse 1-ga;
  - Valmidus/pehmus korrutatakse 1,25-ga;
  - Maitse punktid korrutatakse 1,5-ga;
  - Fantaasiavoorus idee/innovatiivsus ja esiltlus korrutatakse 1-ga;
 • Punktide arvestamisel võistluse üldarvestuseks on koefitsiendid kasutusel järgmiselt: 
  - esimene põhivoor (see on võistlustel muutumatu toorainega põhiline voor) korrutatakse punktid 1,5-ga;
  - teises põhivoorus ja/või üllatusvoorus korrutatakse punktid 1,25-ga;
  - Fantaasiavooru punktid korrutatakse 1-ga;

Esimeses võistlusvoorus grillitakse lambakarreed

lambakarree2017lehele.jpg

Kuidas lambakarreed maitsestada ja küpsetada, see on iga võistkonna vaba valik. Oluline on, et kohtunikele esitatakse hindamiseks 6 karreed.

Teises voorus grillitakse lambakaela

lambakael_uus copy.JPG

Kuidas lambakaela maitsestada ja küpsetada, see on iga võistkonna vaba valik. Oluline on, et kohtunikele esitatakse hindamiseks 6 võrdse suurusega lambakaela tükki.

Kaupmehe fantaasiavoorus võib grillida kõike!

lambafantaasia2017lehele.jpg

Fantaasiavoorus grillib iga võistkond vabalt valitavatest toiduainetest ühte fantaasiarooga ja esitleb seda avalikul esitlusel võistkonna võistlusplatsil. Fantaasiavooru töö kohustuslik põhikomponent on lambaliha ja see tuleb valmistada grillimise meetodil tule kohal (grilliplaati, fooliumit jms küpsetusprotsessis kautamata). 


Thai Choice on võistlushooaja kastmepartner

Thai Choice grillikomplekt

Võistlushooaja kastmepartneri Thai Choice poolt antakse võistluse alguses igale võistkonnale kastmekott, mis sisaldab:
THAI CHOICE magus tšillikaste 700ml
THAI CHOICE Sriracha küüslaugu-tšillikaste 200ml
THAI CHOICE austrikaste 200ml
VIETNAMESE CHOICE Hoi Sin kaste 300g

Loe ja vaata lisaks Thai Choice kastmete kohta
Loe ja vaata lisaks Vietnamese Choice kastmete kohta


Premium Baltic Charcoal on võistlushooaja söepartner

baltic premium sysi 2017

Premium Baltic Charcoal on kõrgeima kvaliteediga suuretükiline lehtpuusüsi, mis on Enn Tobrelutsu hinnangul vaieldamatult parim saadaolev grillsüsi. See süsi sobib pikaajaliseks grillimiseks ideaalselt, sest süsi on suuretükiline ja grillsöe süsinikusisaldus on 82%, mis tagab püsiva ja kõrge küpsetustemperatuuri. Söel on vähene niiskussisaldus, seega süttib see ülimalt hästi ja on lihtne kasutada. Süsi ei saa märjaks ka vihma käes olles, sest pakend on kolmekihiline - keskmiseks kihiks on kile. Premium Baltic Charcoali söetükkide suurus on 50-100 mm vähemalt 80%, 20-50 mm kuni 12%, 0-20 mm kuni 8%. Seega ei ole pakendis praktliselt üldse peenikest puru ja tolmu. See süsi on tervisele ohutu ega tekita kasvuhoonegaase ning on samuti nii puhas, et võite selle söe sees otse sütel küpsetada näiteks Ennu kuulsat söesteiki ehk dirty steak'i. Premium Baltic Charcoali ametlik esindaja ja edasimüüja Euroopas, sh Eestis, on Enn Tobreluts / BBQ Entertainment OÜ (enn@grillfest.ee).

NB: Iga võistkond saab võistlusel ühe 50-liitrise söekoti, sellest kogusest jätkub targalt küpsetades kõigiks kolmeks võistlusvooruks.

Loe ja vaata lisaks Premium Baltic Charcoal grillsöe kohta


Alexela on võistlushooaja esitleja ja gaasipartner

alexela ergas grill 2017

Alexela Energia pakub toiduvalmistamiseks kvaliteetseimat balloonigaasi Eestis. 5, 10 ja 11 kg-sed gaasiballoonid on varustatud kiire click-on ühendussüsteemiga, mida on mugav kasutada. Tootevalikus on ka keermega regulaatorid. 

Gaasiga grillimine kogub üha populaarsust, sest on kiire, mugav ja puhas toiduvalmistamise meetod. Eriti sobilik on grillimiseks gaasi kasutada jahedamate ilmadega, kui on soov lihtsalt ja kiirelt maistvat suutäit saada. Gaasi puhul keerad vaid lülitit ja juba mõne minuti pärast on grill küpsetamiseks valmis. Temperatuuri saad sättida ise ja hoida stabiilselt tundide kaupa ilma mingi mureta. Gaasigrillil küpsetatud toidu maitset saad täiustada veelgi, kui kasutad naturaalseid suitsulaaste. 

Kõigil võistlejatel on suurepärane võimalus kasutada söögitegemiseks Alexela Energia parimat balloonigaasi. Võistkonnale personaalse pakkumise saamiseks võtke ühendust: energia@alexela.ee, tel. 640 8088

Loe ja vaata lisaks Alexela balloonigaasi kohta

Dreamer Late Harvest Shiraz on võistlushooaja grillivein

dreamers chiraz 2015 2017

Dreamer Late Harvest Shiraz on Rumeenia veini- ja Eesti grillimeistrite poolt spetsiaalselt välja töötatud grillivein! Kui siiani on olnud kõik Dreameri veinid maitselt magusad, siis Dreamer Late Harvest Shiraz erineb just oma poolmagusa maitse tõttu ning on seeläbi sobivam natuke kuivema veini armastajatele. Veinil on intensiivne mustsõstra aroom, tipus on tunda musta pipart ja eukalüpti noote. Samuti tammevaadis laagerdumisele omaseid tumeda šokolaadi ja vanilje nüansse. See punavein on sametine, pehmete tanniinidega ja kergesti joodav. Sobib suurepäraselt eestipärase šašlõki, grill-liha ja –ribiga, samuti juustude ja pastade kõrvale. Õige valik suvistel aia- ja grillpidudel!

Iga võistkond saab võistlusel ühe pudeli Dreamer Late Harvest Shiraz 75cl grilliveini, mida oma parima nägemuse järgi grillimisega siduda - kasutada serveerimisel või toiduvalmistamisel!

Loe ja vaata lisaks Dreamer grilliveinide kohta

Fest on võistlushooaja vahuvein

fest grupp 2017

Põltsamaa Fest Classic on esimene Eesti vahuvein ja Eesti Grilliliidu 2017. aasta võistlushooaja auhinnapartner. Pidulikus pudelis Fest on vahutav puuvilja-marjavein ja oivaline pidujook, milles peegeldub värskete viljade kergus ja veinimeistrite tarkus. Naudi jahutatult 8-10ºC.

Loe ja vaata lisaks FEST vahuveini kohta

Kohtunikud

Võistustöid hindavad Eesti Grilliliidu kohtunikud.
Võistluse peakohtunik on EGL juhatuse liige Auris Rätsep. 
Kohtunikuks võib saada iga Eesti Grilliliidu liige kes läbib igal aastal maikuu esimesel nädalavahetusel Tallinna Lauluväljakul Eesti Toidumessil - Sööma! (www.toidumess.ee) toimuva kohtunike koolituse.


Lisainfo ja korraldajad

Võistlusele registreerimine ja lisainfo: liit@grilliliit.ee, 504 3000. 
Võistluse korraldajad: Eesti Grilliliit ja Tahkuranna vald. 


Võistlustel toimuvad degustatsioonid

Võistluste korralduspartnerid tutvustavad võistluspäeva jooksul Eesti Messide degustatsioonipunktis järgmisi tooteid: 
Thai Choice kastmed: THAI CHOICE Satay kaste, THAI CHOICE ploomikaste, THAI CHOICE mangokaste tšilliga, THAI CHOICE magus tšillikaste ananassiga, THAI CHOICE Vürtsikas kaste mereandidele, VIETNAMESE CHOICE Hoi Sin kaste
Dreameri grilliveinid: Dreamer Late Harvest Shiraz (punane) ja Dreamer Late Harvest Pinot Grigio (valge)


Grillipood

Võistlusel on avatud Eesti rahwa grillipood, kus müüakse grillimeistritele vajalikku, kvaliteetset ja kaunist riidevarustust: põlled, peakatted jms. Tasuda saab pangakaardiga ja sularahas.

grillipood


Eesti Grilliliidu võistluskalender

Eesti Grilliliidu võistluste kalender ja arhiiv: www.grillimess.ee/grillisündmused