Eesti Grillimessi - Grillima! veebimessi toimumise aeg ja koht

Avatud 12 kuud ja 24 tundi ööpäevas: www.grillimess.ee, sissepääs tasuta

Eesti esimene talvine grillivõistlus peetakse Otepääl

Esimest korda peetavad talvised meistrivõistlused grillimises - Grillfest toimuvad 4. veebruaril Otepää Keskväljakul algusega kell 11.00. Oodatud on igaüks, sissepääs on tasuta. Esinevad artistid ja platsi ääres asuv Ugandi Resto on piduliku grillipäeva auks teinud võistlusvoorude toorainetest restorani menüüsse eripakkumised - moodne käsitöövorsti ja üllatusvooru toorainest rahvustoit. Koit "Vorstikunn" Kuusk viib õues läbi nii võistkondade kui publiku rõõmuks vorstivalmistamise rahvakoolituse.

Talvisel meistrivõistlusel võisteldakse kolmes võistlusvoorus. Neist esimene on EV 100 vorstivoor, kus valmistatakse ja grillitakse eestimaisest toorainest käsitöövorste. Teine voor on EV 100 üllatusvoor, mille tooraineks on võistluste avatseremoonial teatavakstehtav Eesti rahvustoiduaine. Kolmanda, ehk Kaupmehe fantaasiavooru töö valmistab iga võistkond omal äranägemisel, kuid töö teemaks on võistkonna vabal valikul kas EV 100, talv või Otepää. Võistlustöid hindavad Eesti Grilliliidu kohtunikud. Edukaim võistkond pääseb tasuta võistlema Pärnus 9. juunil toimuvale suurele rahvusvahelisele Grillfestile.

Eesti Grilliliit ja Otepää vald julgustavad sõpruskondi, ettevõtteid ja organisatsioone grillivõistlustel osalema. Võistkonna registreerimiseks võtke ühendust aadressil grillima@grilliliit.ee või helistage 5804 4444.

Võistluse korraldavad Eesti Grilliliit ja Otepää Vallavalitsus. Võistushooaja korralduspartnerid; Weber, Rakvere, Tallegg, Kaupmees, Thai Choice, Decora, Dreamer, Maks&Moorits, A. Le Coq ja Enn Tobreluts BBQ Entertainment.

Võistluse koduleht: www.grillimess.ee/grillisündmused

 
Korraldajate kommentaarid:

Eesti Grilliliidu juhatuse liige Enn Tobreluts: "Talvel õues grillimine on lõbus ja tervislik tegevus, aga olenevalt ilmastikuoludest võib hea tulemuse saavutamine kujuneda üpris keeruliseks ja see teebki võistluse huvitavaks. On ikka päris keeruline saavutada ja siis hoida õiget temperartuuri grilliaparaadi sees kui õues on reaalsed külmakraadid. Selleks on erinevaid nippe ja töövõtteid mida võistlustel Eesti rahva grillikoolis ka näitame ja õpetame kasutama. Aga kes varem ei ole võistlustel osalenud, siis Eesti Grilliliidu poolt olge hoiatatud: Grillimine on seltskondlik nauding, mis tekitab tugevat sõltuvust!"

Otepää Vallavanem Kaido Tamberg: "On loomulik, et Eesti talvised suursündmused toimuvad talvepealinnas Otepääl ja suur rahvalik grillivõistlus on maitsev jätk eelmisel päeval samuti Otepääl toimuvale rahvusvahelisele saunamaratonile. Eriti vahva on, et võistlusel osalemine on nii võistkondadele kui pealtvaatajatele tasuta ja lisaks rõõmsale perepäevale saab talvises grillikoolis ka uusi teadmisi toiduvalmistamisest. Kutsume kõiki Otepääle!"

"Kuidas talvel õues vorsti valmistada ja seejärel edukalt grillida 10 cm (+/- 1cm) pikkusteks vorstideks, see on omaette teadus, mida Eestis varem tehtud ei ole. Midagi liiga keerulist siin ei ole ja töövõtted ja nipid näitame võistluspäeva alguses ette ka, nii et grillitarkust saavad nii võistkonnad kui publik", lubas võistluse korraldaja, vorstipedagoog Koit Kuusk.

Pildil: Esimese võistlusvooru toorainest Ugandi Resto valmistatud roog „Soe kruubisalat grillitud käsitöövorstiga“:

Ugandi Resto vorstiroog.jpg